środa, 4 lutego 2009

Życie wśród słów


Ja znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor światła. Po nich nie można już odejść.

Czasem zastanawiam się co by było, gdyby człowiek nie wynalazł słowa - zarówno tego mówionego, jak i pisanego. Z pewnością nie byłoby kłótni, nieporozumień, ale razem z nimi nie byłoby całego cudownego świata słowa - książek, opowieści, poezji, no i nas - copywriterów, którzy najlepiej wiedzą lub wiedzieć powinni jak władać słowem, by zachęcać, a nie odstraszać, jak oddać słowem to, co w świecie najpiękniejsze.

Najprościej chyba określić copywritera jako niewidzialnego aktora, który kreśli flamastrem na papierowej tablicy rzeczywistość. Wartościowy copywriter umie napisać cały świat.

Zobacz jaki jest mój charakter pisma.

Magdalena Buraczewska-Świątek

11 komentarzy:

 1. chętnie umieściłabym link do artstore u siebie, czy mogę? świetnie napisane i przede wszystkim interesujące artykuły, bardzo się cieszę, że przestały być już dla mnie anonimowe. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Też często się nad tym zastanawiam. Dla mnie słowo pisane jest kluczem do świata, do przyjemności, wolnego czasu, wiedzy.
  O ile ubożsi byśmy byli umiejąc tylko mówić i słuchać.

  OdpowiedzUsuń
 3. witam, chciałabym poczytac Twoj tomik poezji bo jestem go bardzo ciekawa. Jak mogę dostać Twoj tomik? Bardzo lubie słowa i posługiwanie sie nimi w rózny sposob a Twoj tomik bardzo mnie ciekawi ze wzgledu na tytuł, bardzo oryginalny zreszta
  pozdrawiam i czekam na odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 4. ...słowa, słowa pisane, świat pędzi do przodu, a książki wciąż i wciąż są czytane :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. " i nas - copywriterów, którzy najlepiej wiedzą lub wiedzieć powinni jak władać słowem, by zachęcać, a nie odstraszać, jak oddać słowem to, co w świecie najpiękniejsze."

  hm... nie spotkałam jeszcze nikogo, kto by mnie nie odstraszył...

  OdpowiedzUsuń
 6. miło, że znalazła się tu kolejna wielbicielka słów, och madame

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję, że mogłam poznać smak Twoich słów.
  Dziękuję za "Słone paluszki", które mi podarowałaś.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę że świat słów jest piękny :) bez słowa było by jakoś pusto

  OdpowiedzUsuń
 9. Madziu nie mogę wejść na blog zaczarowane szydełko, nie wiem czemu... Mam nadzieję, że Zuzia przynosi Wam same radości, jest zdrowiutka i grzeczna.Pozdrawiam milunio.papa

  OdpowiedzUsuń
 10. Słone paluszki są genialne :)
  Niesamowite, że udało mi się trafić na pani bloga :)
  Gratuluję tak dobrego słuchu w odnajdywaniu poetyczności słów :)
  Z miłą chęcią będę zaglądać na pani bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Święte słowa. Nie wyobrażam sobie świata bez słów. Dziwne jest to, że zupełnie inaczej mówię, a inaczej piszę. Pisząc rozwijam skrzydła, znajduję słowa, o których zazwyczaj nie wypowiadam w mowie potocznej. Im więcej pisze, tym mniej mówię o sobie. Wy tez tak macie? Jeszcze tu zajrzę. Dodaję do moich obserwowanych blogów. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń